OFPOF

Facebook Kamera, Hikayeler ve Direkt Uygulamalarını Başlatmaya Hazırlanıyor

-
439
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook Kamera, Hikayeler ve Direkt Uygulamalarını Başlatmaya Hazırlanıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Camera, Stories ve Direct için geliştirmeler yapan Facebook, bunları yakında kullanıma açacak ve haber kaynağına taşıyacak.

Yaratıcılık eksikliği hisseden sosyal medya devi Facebook, bugün rakip Snapchat'ten doğrudan ödünç almış gibi görünen üç yeni özellik daha başlattı.

Facebook, bu haftanın ilerleyen günlerinde piyasaya sunulacak olan Camera, Stories ve Direct'in yeni özelliklerini tanıttı.

Artık sıkıcı eski Facebook kamerası Camera Effects'i alıyor; bu size bir şey yazmak zorunda kalmadan zihninizdeki şeyleri paylaşmayı kolaylaştırıyor. Snapchat'in "filtre" dediği özelliklere benzeyen yeni "efektler" güncellemesi, kamera uygulamanızın konuşmalarını sağlar ve maskeler, çerçeveler ve etkileşimli filtreler gibi onlarca fotoğraf ve videoya uygulayabilecek düzinelerce efekt ekler.

Bunlar sadece statik efektler değil, düşen kar gibi videolarınıza gerçek zamanlı olarak dinamik nesnelerle etkileşimde bulunmanıza izin veren reaktif efektler de içermektedir. Etkilerin mevcut seçimi Alien: Covenant, Çılgın Hırsız 3, Galaxy'nin Koruyucuları Vol. 2, Power Rangers, Şirinler: Kayıp Köy ve harika kadın. Facebook'un topluluk tarafından oluşturulmuş özel çerçeveleri tanıtmayı planladığı halde, aynı çerçeve şu andaki sunumla değil önümüzdeki aylarda gelecektir.

Öyküler, çokça beklenen bir özelliktir ve temelde birden fazla fotoğraf ve videoyu, haber kaynağınızın bir parçası olmayan görsel bir koleksiyonun bir parçası olarak paylaşmanızı sağlar. Hikayeler ve haberler, haber kaynağının en üstünde görünecek ve siz onları yayınlamadıkça zaman çizelgesi veya haber akışınızda görünmeyecek. Başlamak için "Hikayen" simgelerine dokunmak yeterli olacak.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık