OFPOF

Facebook, Kamera Erişimi ile GIF Oluşturma Özelliğini Test Ediyor

-
289
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Kamera Erişimi ile GIF Oluşturma Özelliğini Test Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bu özellik ilk olarak yanızca iOS cihazlarda denenmektedir ve Android desteği daha sonradan gelecektir.

Facebook dahili gif özelliğini uygulamanın kamera moduna getiriyor, ne yazık ki şu an için yalnız iOS cihazlarda denenmektedir.

Özellik, kamera ekranında görünen bir GIF düğmesinin dokunuşuyla kullanılabilir. Kaydedilen GIF, profil resmi, fotoğraf galerisi veya bir Facebook hikayesi olarak gönderilebilir. Bununla birlikte, Android kullanıcıları için bu özellik kendi Facebook uygulamalarında henüz mevcut değildir.

The Next Web'e göre, bu özellik kademeli bir şekilde devreye giriyor. Facebook başlangıçta yalnızca yorum bölümünde bulunan GIF özelliğiyle başlamıştı, ancak popülaritesi göz önüne alındığında, özellik kamera bölümüne kaymış gibi görünüyor. Twitter gibi çağdaş sosyal medya sitelerine kıyasla, Facebook'un GIF desteğine geçişi yavaş olmuştur. Kullanıcılar 1.2 milyardan fazla olan Facebook, GIF'lerin yalnızca 2015'te yeni beslenmesine izin vermişti.

Facebook'tan bir danışman, GIF oluşturucunun "çok az miktarda iOS müşterisi" ile test edildiğini ve GIF oluşturucusu ile ilgili daha ayrıntılı bilginin birkaç hafta içinde çıkacağını belirtti.

Kısa bir süre önce Facebook, Avustralya ve Tayland'daki başarılı denemelerden sonra Messenger uygulamasına reklamlar sundu. Messenger'ın ana bölümünde, kullanıcılar çeşitli alışveriş markalarının sekmelerini bulacak ve bunları tıklayarak kullanıcıları portalın web sitesine götürecektir.

Kaynak: 1reddrop.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık