OFPOF

Facebook İngiltere’de Gazete Reklamı Verdi

-
265
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook İngiltere’de Gazete Reklamı Verdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yakın zamanda düzenlenecek olan seçim için Facebook sahte ve yalan haberler için halkı uyardı.

İngiltere’de yakın zamanda gerçekleşecek seçim kuşkusuz hem sosyal medyayı hem de tüm dünyayı yakından ilgilendiriyor. Özellikle ABD ve Fransa’da yapılan seçimler sırasında çok fazla sahte ve yalan haberin sosyal medya sitesi Facebook’ta gezmesi hem hükümetlerin hem de halkın tepkisine neden olmuştu. Yaklaşan İngiltere seçimleri için de aynı olayları yaşamak istemeyen Facebook firması bu tarz sahte ve yalan haberlerin önüne geçebilmek adına gazetelerde tam sayfa reklamlar yayınladı.

Sahte ve yalan haber yaymada, geliştirmede ve paylaşmada insanları uyaran Facebook firması 8 Haziran’da yapılacak seçimlerde aynı senaryolar ile karşılaşmak istemediğini belirtti.

Facebook'un İngiltere'ye yönelik politikası direktörü Simon Milner sahte ve yalan haberler yaymakla suçlanacak kişilerin ayrıca hesabını kaybetmekle de yükümlü olduğunu belirtti. Böylece bu tarz işlemler yapan kişilerin hesapları silinecek.

Fransa’da yakın zamanda düzenlenen seçim esnasında yine özellikle Facebook başta olmak üzere birçok kişi yalan ve sahte haber yayınlamış ve yaymıştı. Facebook yeni geliştirdiği yazılımlar ve geliştiriciler sayesinde bu kişileri tespit etti. Toplamda 30 bin rakamına ulaşan silinen hesap işlemlerinin yine devam edebileceği belirtildi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık