OFPOF

Facebook, İlk Defa Top 10 Global Marka Arasına Girdi

-
259
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, İlk Defa Top 10 Global Marka Arasına Girdi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Beş yıldır Apple ve Google sıralamada en üst sırada yer alan teknoloji şirketleri oldu ve dev teknoloji şirketleri listede %50'de yer alıyor.

Facebook, ilk kez top 10'a girdi ve sekizinci en değerli marka olarak listeye giriş yaptı. Sonuçlar, Interbrand'ın 25 Eylül'de yayınladığı 18. Yıllık En İyi Global Markalar raporunun bir parçası olarak ortaya çıktı.

Raporda teknoloji devi Apple'ın beşinci kez yılın en değerli markası olarak en üst seviyedeki Apple'ı ve dördüncü yılın ardından da ikinci sırada yer alan google'ın sektörde baskın bir konumda yer aldığı ortaya çıktı. En iyi 100 markanın toplam değeri 1872 milyar dolara ulaşarak 2016'ya göre %4.2 artış gösterdi.

Apple'ın marka değeri %3 artarak 184.2 milyar dolara çıktı ve Google'ın marka değeri %6 artarak 141.7 milyar dolara yükseldi. Microsoft, yerleri Coca-Cola ile değiştirdi ve üçüncü en yüksek sıralamayı korudu ve iki basamaklı büyüme elde eden 16 markadan biriydi. Coca-Cola dördüncü sırada yer alırken onu Amazon, Samsung, Toyota, Facebook, Mercedes-Benz ve IBM takip ediyor.

Sıralama, bir markanın kümülatif değerine katkıda bulunan üç bileşene dayanıyor; markalı ürünlerin ve hizmetlerin finansal performansı, markanın müşterinin seçimini etkilemesindeki rolü ve markanın sahip olduğu en yüksek fiyattan emniyetli kazanç sağlaması için sahip olduğu gücü sıralamayı etkiliyor.

Kaynak: www.gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık