OFPOF

Facebook, Gruplarda Spamı Önlemek İçin Yeni Bir Seçenek Ekliyor

-
295
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Gruplarda Spamı Önlemek İçin Yeni Bir Seçenek Ekliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, platformda etkileşimi gruplar vasıtasıyla zenginleştirmenin farklı yollarını düşünmeye devam ediyor.

Facebook şu sıralar, grup yöneticilerinin kullanıcılardan gelen istekleri kabul ederken karşılaştıkları sorunlardan biriyle uğraşıyor.

Birinin bir gruba ilgi göstermesi, yöneticilerin teşvik etmeye çalıştıkları dinamikleri anladıkları veya topluluğa olumlu katkıda bulunabilecekleri anlamına gelmez. Rastgele biri de bir gruba istek gönderebilir. Bu nedenle, yöneticiler artık gruba katılmak isteyen kullanıcılara üç soruya kadar küçük bir anket gönderme seçeneğine sahip olacak.

Bu sorular için cevaplar kısa olmalı, 250 karakterden fazla olmamalı ve yöneticiler tarafından gözden geçirilmeden önce istenilen sayıda düzenlenmelidir. Bunlar cevaplar gizli tutulur.

Bu, yöneticilerin çalışmalarını kolaylaştıracağından, sadece bu soruları değerlendirmek ve başvuranların hedeflerine ulaşıp bakmadığına karar vermek zorunda kalacaklardır. Aynı zamanda, grupların sadece spam göndermeye veya üyeler arasında tartışmalar yaratmaya çalışan insanlarla dolması da engellenecek.

Bu yeni özellik zaten dünya çapında yaygınlaşıyor. Uzun süredir insanlar, belirli bir insanın bir grupta üretken olup olmamasına karar vermenin yalnızca daha iyi bir yolu olup olmadığını merak ettiler. Şimdi ise bu yeni seçenekle Facebook, kullanıcılarına kendi gruplarında kimleri istediği hakkında biraz daha kontrol sağlamış oluyor.

Kaynak: hitechgazette.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık