OFPOF

Facebook, GIF Dosyalarının Yorumlarda Kullanılmasına İzin Veriyor

-
301
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, GIF Dosyalarının Yorumlarda Kullanılmasına İzin Veriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, GIF dosya formatının 30. yıldönümünü kutlamak için GIF'lerin yorumlarda kullanılmasına izin veriyor.

Bu yıl 15 Haziran, gif'in 30. yıldönümü. Facebook da bu durumu kutlayanlar arasında. Kullanıcılar Facebook yayınlarına GIF gömülebilirken, yorumlar bölümleri artık çok daha canlı hale geliyor, çünkü Facebook şimdi yorumlar bölümünde GIF'lere de izin veriyor. Yeni özellik, tüm dünya genelinde yayıldı. Yanıtlamak için kullanıcıların yeni GIF simgesine hafifçe dokunmaları veya tıklamaları ve kullanmak istedikleri GIF'leri aramaları yeterli oluyor.

Facebook ayrıca, DNCE, Violet Benson ve Logan Paul dahil olmak üzere en tanınmış internet yıldızlarından bazılarını içeren 20 GIF'le devam eden bir GIF partisine sahip. Kullanıcılar Facebook veya Messenger'da paylaşım yaparken #GIFparty'yi arayarak GIF partisindeki GIF'leri kullanabiliyorlar. GIF'lerde konfeti, grup sarılması ve doğum günleri gibi ifadeler ve temalar bulunuyor. GIF'ler çok çeşitli durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olarak geliyor.

Artık Facebook, "GIF"in nasıl telaffuz edildiği konusunu çözmek istiyor. "GIF"de G'nin sert bir G veya yumuşak bir G olup olmadığı, teknolojide en uzun süren tartışmalardan biri haline gelmişti. GIF'in oluşturucusu Steve Wilhite, Webby Ödülü aldı, doğru telaffuzun "Jiff" olduğunu belirtti. Facebook kelimenin doğru telaffuzu için bir anket yapıyor, ancak bu anket yalnızca amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık