OFPOF

Facebook F8 Konferansında 4 Yeni Özellik Tanıttı

-
397
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook F8 Konferansında 4 Yeni Özellik Tanıttı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook'un her sene düzenlediği geliştiriciler konferansı F8'de tanıtılan yeni Facebook özellikleri.

1) Artırılmış Gerçeklik Stüdyosu

Artırılmış gerçeklik, yani dijital görüntülerin gerçek hayatla birleştirilmesi, son zamanlarda bir çok teknoloji şirketinin gündeminde. Facebook ve en yakın rakiplerinden biri Snapchat artırılmış gerçeklik alanında büyük bir çekişme içine girmiş durumdalar. Facebook bu çekişmede öne geçebilmek için geliştiricilerin artırılmış gerçeklik uygulamaları geliştirebilmeleri için artırılmış gerçeklik stüdyosu adını verdiği yeni bir özelliğin yakında kullanıma sunulacağını açıkladı. 

2) Daha Güçlü Messenger

Facebook Messenger'a günden güne yeni özellikler ekleniyor, F8 konferansında bu özelliklerin eklenmeye devam edeceği ve Messenger'ın botlar yardımıyla günlük hayatta daha fazla kullanılmaya başlanacağı duyuruldu.

3) Sanal Gerçeklik

Sanal gerçeklik teknolojisine önem veren ve bunun için sanal gerçeklik gözlüğü şirketi Oculus'u satın alan Facebook, önümüzdeki yıllarda bu teknolojiye daha fazla önem vereceğinin sinyallerini verdi. Sanal gerçeklik teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte uzaktaki arkadaşlarımızla sanki aynı ortamda bulunuyormuş gibi oturup sohbet edebileceğiz ve fotoğraf çekilip Facebook'ta paylaşabileceğiz.

4) Workplace

Türkçe'ye "İşyeri" olarak çevirilebilecek Workplace sayesinde insanlar iş yaptıkları kişilerle Facebook üzerinden daha profesyonel bir şekilde görüşüp işlerini yürütebilecekler. Şimdilik bunun en başarılı örneği "Slack" adındaki uygulama.

Kaynak: www.bbc.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık