OFPOF

Facebook 750 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

-
270
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook 750 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, Ohio'daki yeni veri merkezinde 750 milyon dolarlık bir bütçe açıkladı.

Facebook, Ohio merkezindeki yeni bir veri merkezinde 750 milyon dolar harcayacaklarını açıkladı ve şirketin büyüyen teknoloji sektörü için bir artı işaret eden 15 Ağustos'u açıkladı.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi, 10. veri merkezini duyurmak için bir Dizi diğer üst düzey yetkili Cumhuriyetçi Gov John Kasichand'a katıldı ve Columbus'un hemen kuzeydoğusunda New Albany'de olacak.

22 dönümlük (8.9 hektar) veri merkezi, sadece yenilenebilir enerji ile güçlendirilecek. 2019'da hizmete başlamak için 100 kişiyi istihdam etmesi bekleniyor.

Şirketin veri merkezi strateji ve geliştirme direktörü Rachel Peterson, fiber ve enerji altyapısı, hükümet desteği, yaşanabilirlik ve yüksek teknoloji yeteneğinin bulunması gibi birçok faktörü Facebook'a çektiğini söyledi.

Şirketin veri merkezi strateji ve geliştirme direktörü Rachel Peterson "Yenilenebilir enerjileri geliştirmeye devam etmemiz çok önemli çünkü günümüzde Facebook ve Googles ile PayPal'lar ve Amazonlar yenilenebilir enerjiye kararlı olduğumuz düşüncesindeyse bana inanmıyorlar, buraya gelmeyecekler. Dönem sonu hikayenin sonu.“ diye konuştu.

Explorations, IBM Analytics ve Teradata'ın da bulunduğu son teknoloji yatırımlarına da dikkat çekti. Denver merkezli bir veri şirketi olan Cologix, Columbus kampüsünde 130 milyon dolarlık bir veri merkezi de planlıyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık