OFPOF

Facebook, 2 Milyar Kullanıcıyı Aşmayı Başardı

-
267
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, 2 Milyar Kullanıcıyı Aşmayı Başardı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden olan Facebook'un kullanıcı sayısı 2 milyarın üzerine çıktı!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, bu sabah attığı bir tweet ile Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısının 2 milyarın üzerine çıktığını söyledi. Facebook kurulduktan bu yana 13 yıl geçti ve 1 milyar aktif kullanıcı barajı 5 yıl önce aşılmıştı. Facebook 2 milyar kullanıcıyı geçerek en yakın rakibi olan 1.5 milyar kullanıcıya sahip Youtube'u da geride bırakmış oldu. 

Facebook şirketinin elinde bulunan Whatsapp 1.2 milyar, Messenger 1.2 milyar ve İnstagram ise 700 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu sayılar gösteriyor ki Facebook şirketi ve sahibi olduğu diğer sosyal medya araçları, kullanıcı sayısı bakımından piyasada en üst sırada bulunuyor. 

Akıllı telefonların son yıllarda muazzam bir hızla yaygınlaşması, internet hızlarının artması ve internet kullanımının ucuz hale gelmesini Facebook'un uygulamalarını akıllı telefonlara uyumlu ve düzgün çalışır hale getirmesiyle birleşince Facebook, son 5 yılda 1 milyar kullanıcıyı bünyesine eklemeyi başardı. Bu kullanıcılardan 746 milyonu Asya kıtasından olurken, Bİrleşik Devletler ve Kanada'dan sadece 41 milyon kullanıcı son 5 yılda Facebook'a katıldı.

Facebook'un 2 milyar kullanıcıyı aşmasını mutlulukla karşılayan Mark Zuckerberg, "Birlikte dünyadaki insanları birbirlerine bağlamaya devam edeceğiz" şeklinde bir mesaj paylaştı.

Kaynak: techcrunch.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık