OFPOF

ExtraTorrent Kapandı ve Tüm Verileri Sildi

-
328
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
ExtraTorrent Kapandı ve Tüm Verileri Sildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Torrent siteleri birer birer çökmeye devam ediyor, şimdi de ExtraTorrent kapatıldı.

ExtraTorrent internetteki en popüler torrent sitelerinden birisiydi ve onun için de yolun sonu gözüktü. Verilen karar ani gibi görünüyor ve yetkililerin yaptığı baskıların sonucunda yapılan faaliyetlere karşı önleyici bir hareket olarak yapıldı. Siteye gelen ziyaretçiler, şimdi sahte sitelere ve klonlara inanmamaları konusunda bir veda mesajıyla karşılandı. Web sitesi, HD içeriği ve düzenli olarak güncellenen televizyon şovları nedeniyle popüler hale gelmişti.

Torrent siteleri arasında daha önceden popüler olanların arasında yer alan Kickass Torrents ve Torrentz gibi siteler de kapatılmıştı. ExtraTorrent ile ilişkili olan grupların kaderi ise henüz belli değil, ancak TorrentFreak'te yayınlanan bir rapora göre bu gruplar yeterli fon sağlanırsa aktif olmaya devam edebilirler.

Demonoid sitesi, ani kapatmanın ardından ExtraTorrent'ten çıkan "mültecileri" ağırlamak için adım attı. Demonoid, Reddit'te eski ExtraTorrent kullanıcılarına davetiye vermeye başladı ve uygun olmayan içerikleri paylaşan veya yüklemek isteyenlerin dışında tüm kullanıcı tabanını memnuniyetle karşıladı. Demonoid, pornografik materyali indirme bağlantısına ev sahipliği yapmama amacı taşıyor. Demonoid, kamuya açık bir izleyici ve yarı açık davet sistemi üzerinde çalışıyor ve ayrıca topluluk için bir foruma da sahip.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık