OFPOF

eBay 20 Milyon Ürün İçin 3 Günde Teslimat Yapmayı Garanti Etti

-
377
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
eBay 20 Milyon Ürün İçin 3 Günde Teslimat Yapmayı Garanti Etti
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Büyük alışveriş siteleri arasındaki rekabette bu sefer eBay hamle yaptı ve kullanıcılara 20 milyondan fazla ürün için 3 günde teslimat garantisi verdi.

Amazon, yıllık Prime üyelik programıyla düzenli müşterilerini tatmin etme eğilimine girdiğinden, diğer çevrimiçi siteler de benzer teklifleri sunarak rekabet etmeye çalışıyor.

Şimdi buna yanıt olarak eBay, müşterisinin 20 milyonun üzerinde ürüne 3 günlük gönderim garantisi veren "Garantili Teslimat" adıyla yeni bir program duyurdu. Bu teklif, ABD'de bu yaz yayına girecek. Ebay, işlemlerinin %67'sini ücretsiz, %63'ünü üç gün içinde gönderirken, bu yeni yaklaşımın kullanıcılara olan bağlılıkları sonucu olduğu söyleniyor.

eBay, vaat edilen eşyanın geç teslim edilmesi durumunda gönderim bedelini iade edecek ve nakliye ücreti sıfır olursa, alıcı bir sonraki alışverişleri için bir kupon alacak. eBay'deki Kuzey amerika Kıdemli Başkan Yardımcısı Hal Lawton, "eBay'deki ürünlerin çoğunluğu zaten ücretsiz olsa da, 3 gün içerisinde veya daha kısa sürede teslim edilmekle birlikte, Garantili Teslimat, alışveriş yapan kişilere daha hızlı teslimat seçenekleri sunacaktır ve ürünlerini güvenli bir şekilde teslim edecektir." dedi.

eBay, bu yeni konsepte 3 günlük teslimat garantisi ile 20 milyon ürün başlatıyor. 50 milyondan fazla ürün için 2 günlük gönderim garantisi verilen Amazon teklifine benziyor. Benzer görünse de, bu yeni program önümüzdeki günlerde büyük farklılıklar gösterebilir.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık