OFPOF

E-Ticaret Devi Alibaba Amerika'ya Açılıyor

-
49
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
E-Ticaret Devi Alibaba Amerika'ya Açılıyor
376 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın dört bir yanında popüler olan Alibaba E-Ticaret Firması ABD'de yer alan Küçük işletmeler ile anlaşma yapacak.

 4 Nisan 1999 tarihinde kurulan dünyaca ünlü Hangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti merkezli Online alışveriş devi Alibaba Amerika’ya açılıyor.

Alibaba kurucusu Jack Ma ABD Başkanı Trump ile görüşerek Amerika’da yer alan küçük işletmelerin Çin mallarını satması için gerekli teşviklerin geliştirilmesini istedi.

Alibaba grup kurucu başkanı basın mensuplarının sorularına cevaben şunları söyledi: “Bence Trump çok akıllı bir başkan, onun Amerika için çok başarılı olacağını düşünüyorum. Biz de buraya onunla küçük işletmelere sağlayabileceğimiz katkıları anlatmaya geldik. Küçük işletmeleri sınır ötesi mal alışverişi ile kalkındırabiliriz, böylece aradaki ticareti de geliştirmiş olacağız.”

''1 milyon küçük işletmenin bulunduğu ülkede mal maliyetleri ve transferleri çok yüksek olabiliyor. Oysa ki bizler Çin mallarını istenilen şekilde ve kalitede tasarlayabiliyor ve transfer edebiliyoruz. Böylece ABD ve Çin ilişkilerini de iyileştirebiliriz. Trump’ın çin malları ile ilgili endişeleri vardı ama bu görüşme sayesinde kafasındaki soru işaretlerinin çözülmesine yardımcı olduk.'' dedi.

Ayrıca Trump yaptığı açıklamada; “450 milyon Çinli üretici var ve bizde de 1 milyon küçük işletme var. Böylece arada iyi bir bağlantı kurulabilir.” dedi. 

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık