OFPOF

Didi Chuxing, Uber’a Rakip Olarak Geliyor

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Didi Chuxing, Uber’a Rakip Olarak Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çin'de hizmet veren ulaşım ağı şirketi ilk genişlemesini Tayland’a yapmaya hazırlanıyor.

Çin'de hizmet veren ulaşım ağı şirketi olan genel merkezi Pekin olup, şirket akıllı telefonlar üzerinden araç ve taksi kiralama hizmeti veren ve Uber’ın potansiyel rakiplerinden biri olarak görülen Didi Chuxing, Tayland’da Franchise genişlemesinde bulunmak istiyor. Tayland'a yerel bir franchise partneri vasıtasıyla giriş yapmayı isteyen Didi Chuxing yönetimi ABD'li rakibi Uber Technologies Inc.’in izinden giderek dünya çapına ulaşmayı hedefliyor.

Didi Chuxing sözcüsü yaptığı açıklamada, franchise operatörü LEDI Technology Co ile pazar araştırması yapmak ve Tayvan'daki ortaklıklarını keşfetmek için yetki anlaşması yaptıklarını söyledi. Sözcü, "Birlikte, yerel topluluğa uygun, verimli ve uygun fiyatlı sürüş hizmetleri sunmayı ve daha fazla gelir imkânı yaratmayı umuyoruz. Şu anda kesin bir zaman çizelgesi yok." dedi.

Didi'nin yatırımcıları arasında Apple Inc, SoftBank Group Corp ve Alibaba Group Holding Ltd. yer alıyor. Bu yılın başlarında 50 milyar dolardan fazla değer kazandı ve Uber'in arkasında ikinci en değerli girişim destekli özel firma oldu. Tayvan, Didi'nin Çin anakarasının ve Hong Kong'un dışındaki ilk varış noktası olacaktır.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık