OFPOF

Danimarka, Rusya'nın Kendilerini İki Yıldır Hacklediğini Söyledi

-
297
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Danimarka, Rusya'nın Kendilerini İki Yıldır Hacklediğini Söyledi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Seçkin bilgisayar korsanı grubu, 2015 ve 2016 yıllarında Danimarka'daki çalışanların e-postalarına girdi.

Danimarka Savunma bakanı Claus Hjort Frederiksen, Rus bilgisayar korsanlarının son iki yıldır Danimarka Savunma'sını hedeflediğini, ancak başarı oranının sınırlı olduğunu açıkladı.

Frederiksen, Siber Güvenlik Merkezi (CFCS) tarafından yayınlanan yeni bir raporda yazan ve bir Rus hacker grubunun 2015 ve 2016'da çalışanların e-postalarına girdiğini söyleyen bilgileri doğruladı.

Frederiksen'in Berlingske gazetesine verdiği demeçte, "Olan her şey çok kontrollü bir şekilde geçekleşti. eğlence için yapan küçük hacker gruplarının yaptığı bir iş gibi değil," dedi. "Rus hükümetindeki istihbarat teşkilatlarına veya merkezi unsurlara bağlı ve onları sistemin dışında tutmaya çalışmak için sürekli bir mücadele sarf ediyoruz." diyerek ekledi.

CFCS raporuna göre, bilgisayar korsanları yalnızca gizli olmayan bilgilere erişmeyi başarabilmiş ancak toplanan bilgiler işe alma, şantaj yapmak veya başka casusluk planlamak için kullanılabileceğinden, saldırılar Danimarka güvenliğine hala zarar verebilecek bilgileri içeriyor.

Raporda ayrıca, Sancy Bear olarak da bilinen hacker grubu APT28'in siber saldırıların arkasında olduğuna "çok muhtemel" denildi. Grubun Rus hükümeti tarafından kontrol edildiği iddia ediliyor ve ABD makamlarına göre, geçen yılki ABD seçimleri sırasında Demokrat Parti'ye saldırmaktan da sorumlu olanlar aynı grup.

Kaynak: cphpost.dk


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık