OFPOF

CopyCat Virüsü Yayılmaya ve Zarar Vermeye Devam Ediyor

-
349
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
CopyCat  Virüsü Yayılmaya ve Zarar Vermeye Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

CopyCat kötü amaçlı yazılımı 14 milyon Android cihazını etkiledi ve 2016'da 1.5 milyon dolar çaldı.

İsrail merkezli bilişim güvenlik sağlayıcısı Check Point, bir CopyCat virüsünün sekiz milyonunu kök salmış ve saldırının arkasındaki bilgisayar korsanlarını iki ayda sahte reklam gelirlerinde yaklaşık 1,5 milyon dolar kazanarak geçen yıl 14 milyondan fazla Android cihazını etkilediğini açıkladı.

Kötü amaçlı yazılım, başta Güneydoğu Asya olmak üzere kullanıcıları etkiliyor ve ABD'de 2.80.000'den fazla Android kullanıcıya yayılmasını sağladı. "CopyCat saldırısının arkasında kimlerin olduğu belirlenmediği, ancak Çin'de bulunan bir reklam ağı olan MobiSummer ile birkaç bağlantı var olduğu" söylendi. Blog yazısı "Kötü amaçlı yazılımlar ayrıca kötü niyetli yazılım geliştiricilerin Çinli olduğunu ve kötü niyetli dünyada ortak bir taktik olan yerel kolluk kuvvetlerinin soruşturmalarından kaçınmasını önererek Çin aygıtlarını hedef almayı da bırakıyor" denildi.

Kötü amaçlı yazılım, reklam gelirleri üretmek ve çalmak için yeni bir teknik kullanıyor. Araştırmacılara göre, kampanya, popüler uygulamalarla, kötü amaçlı yazılım ile yeniden paketlenmiş ve üçüncü taraf uygulama mağazalarından indirilen e - dolandırıcılıklarıyla yayılmıştı. CopyCat'ın google Play Store'da dağıtıldığına dair bir kanıt ise henüz bulunamadı. Check Point, bu yılın mart ayında CopyCat kampanyası ve bu kötü amaçlı yazılımın nasıl işletildiğini Google'a bildirdi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık