OFPOF

Cisco'ya Göre 2021'de İnternet Trafiği 3 Zettabayta Kadar Büyüyecek

-
303
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cisco'ya Göre 2021'de İnternet Trafiği 3 Zettabayta Kadar Büyüyecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Cisco tarafından yapılan bir araştırmaya göre internet kullanıcılarının sayısı hızla artmaya devam edecek.

İnternet dünyası; web siteleri, blog yazıları ve Netflix'e ve diğer ağ oluşturma ve akış sitelerine yönelik süregiden bir bağımlılık ve canlı akış yoluyla kullanımda büyük bir olaya tanık olacak. Yayınlanan CISCO anketine göre, gelecekte videoların internet kullanımının %80'inini oluşturacağı belirtildi.

Bu ağ donanım devine göre, dünya çapında 27 milyar internet bağlantısına sahip cihaz olacak. Buna ek olarak, 2016'dan 2021'e kadar, kişi başına ağa bağlı cihazların büyümesini kaydeden grafik 2.3'den 3.5'e yükselecek. Küresel olarak cihazların ve bağlantıların sayısındaki bu kadar artışla, IP trafiğinin artacağı da bariz bir şekilde ortada. İnternet kullanan kullanıcı sayısı, internet trafiği, ağa bağlı cihazlar, ortalama genişbant hızı veya ortalama mobil hız, 2016'ya göre 2021 yılına kadar yükselmeye devam edecek.

video akışının genel olarak en sıkı IP trafiğine tutunması bekleniyor. İnternet kullanımının %80-82'sini tüketeceği araştırılma sonucunda belirtildi. Dünyanın her yerinde, 2016'da 1.4 milyar olan internet kullanıcısı sayısının 2021 yılına kadar 1.9 milyara çıkacağı tahmin ediliyor

Ağın ve güvenliğin orantılı olarak, internetin geleceğine paralel bir şekilde ilerlemesi ve destek olması için şarttır. Dijital teknolojideki dönüşüm, küresel olarak ağ yeniliğini gerektiriyor. Bu, internete bağlantıların yanı sıra daha iyi ve güvenilir bir erişimi sağlamada insanlara çok yardımcı olacak. Yani yakın bir gelecekte daha kalabalık bir internet dünyası bizi bekliyor olacak. 

Kaynak: fossbytes.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık