OFPOF

Çinli Arama Motoru, Her Yıl 3 Milyar Sahte Haber İddiasını Denetliyor

-
258
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çinli Arama Motoru, Her Yıl 3 Milyar Sahte Haber İddiasını Denetliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çin'in en büyük arama motoru olan Baidu her yıl 3 milyar sahte haber iddiasını gözden geçiriyor.

Çin'in en büyük arama motoru Baidu hükümet temsilcileri ile küresel bir sorun olarak gördüğü bir sorunu çözmek için yakın işbirliği içinde çalışıyor ve her yıl 3 milyar sahte haber iddiasını inceliyor.

Başkan Zhang Yaqin Bloomberg Televizyonuna verdiği demeçte "Söylentilerin ve yanlış bilginin yayılması, dünyadaki şirketler tarafından karşılaşılan ve düzeltilmesi gereken teknoloji ve dış kuruluşlarla işbirliği gerektiren bir sorundur," dedi. Ülkedeki en büyük üç internet oyuncusundan biri olan Baidu'nun maddeleri doğrulamak için siber alan yönetimi gibi yerel ajanslara yönelmeden önce potansiyel sahte bilgileri bulma teknolojisini kullandığını söyledi.

google'dan Twitter'a sahte haberlerdeki yaygınlığın ve eleştirmenlerin kamu söylemleri ve seçimler üzerinde çok büyük bir etkisi olduğu söylenen reklamların çoğaltılması için baskı yapmak sosyal medya hizmetlerine dayanıyor. Facebook'un güvenlik sorumlusu Alex Stamos, geçtiğimiz hafta eski Microsoft CEO'su Steve Ballmer tarafından yansıtılan sahte haberler ve propagandayı bilgisayar programları kullanarak bulmanın çok zor olduğunu açıklamıştı.

Konuşma özgürlüğünün sansür programları ile büyük oranda azaltıldığı Çin'de, internetin polisliği ve sosyal uyum tehdidinde bulunduğu düşünülen görüşlerin önüne geçmek için uzun zamandır ileri teknolojiler ve insan siberpolislerin karışımı kullanıldı.

Kaynak: www.fin24.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık