OFPOF

Çin 5G İçin Yatırımlara ve Testlere Devam Ediyor

-
282
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çin 5G İçin Yatırımlara ve Testlere Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Xinhua haber ajansı Çin’in 2030 yılına kadar 5G'den 930 milyar dolarlık gelir elde edebileceğini açıkladı.

Bir Telekom Akademisi, Çin'in 5G teknolojisinin 2030 yılına kadar 6,3 trilyon yuan (930 milyar dolar) ekonomik çıktı elde edeceğini öngördüğünü açıkladı. Pekin'in bilgi ve İletişim Teknolojisi Akademisi, Salı günü yaptığı açıklamada, yeni nesil mobil ağların dijital sanayilerde yeniden şekillenmesinde yardımcı olacağını söyledi ve bu da ekonomik kalkınmada çok önemli olacaktır denildi.

Xinhua haber ajansının haberine göre, Çin'in sayısallaştırma süreci, veri tüketimini teşvik ederek ve ulusal rekabet edebilirliği artırarak internet sektörlerine daha fazla yatırım yaparak kolaylaştıracak. 2030'da 5G ile ilgili sektörler 2.9 trilyon yuan civarında ekonomik katma değer ve 8 milyon yeni iş yaratacak bu gelişmeler için öngörülere göre de Çin bu konuda dünya devi olacak.

Raporda, hükümetin Internet altyapısının oluşturulmasına ve daha iyi bir iş ortamı yaratılmasına yardım etmesi çağrısında bulunuldu, 5G için standartların geliştirilmesi ve uygulanması için "çok önemli bir dönem" içeriyor vurgusu da yapıldı. Dünyanın en büyük 5G test alanı Pekin'deki Huairou semtinde, Ericsson, Huawei ve Nokia gibi devlerin katılımıyla inşa edilmişti. Ülkenin önde gelen telekom operatörleri 520 mobil şebekelerini 2020 yılına kadar ticarileştirmeyi planlıyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık