OFPOF

Bitcoin, Kötü Gidişatı Toparladı

-
316
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bitcoin, Kötü Gidişatı Toparladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Geçtiğimiz günlerde tarihinin en fazla düşüşünü yaşayan Bitcoin %15 artış gösterdi.

Dünyanın en iyi hacmine sahip kripto para birimi Bitcoin, 2013 yılından bu yana süre gelen piyasa dengesinde en kötü günlerini geride bıraktı. Tarihinde ilk defa bu kadar değer kaybeden Bitcoin Salı günü yaptığı çıkış ile yeniden %15’lik bir artış gösterdi ve yatırımcısını sevindirdi.

Bitcoin yatırımcıları ve analistleri, geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük kaybın aslında bir düzeltme olduğunu ve bunun olağan bir durum olabileceğini ısrarla belirtmiş olsa da bazı hükümetler, merkez bankaları ve piyasa düzenleyicileri de sık sık kullanıcıları uyardı ve Bitcoin hakkında balon demeye devam ettiler. Yatırımcılar ise bu düzeltmenin ve ardındaki artışın, sahip olduğu hacmin zaten balon olmadığını kanıtladığını belirtiyor.

New York'taki Invesco ile global pazar stratejisti olan Kristina Hooper "Son fiyat hareketi Bitcoin'in spekülatif bir yatırım olduğunu gösteriyor. Orada çok değişken bir volatilite var.” dedi.

Dijital para birimi, yılın başından bu yana yaklaşık yirmi kat artarak 1.000 dolardan 19.666 dolara yükselmişti. Her ne kadar birçok kurum yatırımcıları uyarsa da düşük seviyede satın almalar yapmak yatırımcıların sevdiği başka noktalardan biri.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık