OFPOF

Bing Arama Motoru Sahte Haberlere Savaş Açtı

-
290
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bing Arama Motoru Sahte Haberlere Savaş Açtı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google'ın ardından, Bing sahte haberlerle mücadele için etiketleri kontrol etmeyi planlıyor.

google'ın ardından, Bing şimdi bir olgu kontrol etiketi ekledi. Bu etiket, kullanıcılara Bing arama sonuçlarında görünen haber hikayelerinde ve makalelerde verilen gerçekleri kontrol etme bilgileri ile yardımcı olacaktır.

Bing bloguna göre, durum kontrol etiketi haber sonuçları, web sayfaları ve bilgiler için geçerli olacaktı. Bu, sağlanan bilgilerin güvenilirliğini kontrol etmelerinde onlara yardımcı olur.

Haber bilgisini bu etikete göre etiketlemek için, kullanıcının işinin arama motorunun istediği kriterleri karşıladığından emin olması gerekir. Buna şeffaflık ve atıf dahildir. Dahası, aynı zamanda, yapılan taleplerin "durum kontrol merkezleri bünyesinde kolaylıkla tanımlanabilmesi" gerektiğini önermektedir.

Ayrıca, Snopes veya PolitFact ve diğer gerçek kontrol kuruluşları gibi üçüncü parti organizasyonlardan da yardım alır.

Bununla birlikte, Bing, kullanıcıların haber bilgisini güvenle belirleyebilmek için belirli kriterleri dolduracak şekilde yeni makaleler hazırlamasını gerektiren kendi inceleme sistemine sahip olduklarını belirtti. Bununla birlikte, Bing'in her haber makalesi için bir karara varabileceğini veya göstermeyebileceğini de belirtti. Bu, tüm makalelerin gerçek kontrol işaretiyle gösterilmeyeceği anlamına gelir, itibar faktörü asılı kalır.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık