OFPOF

Bank Of Israel, Kendi Kripto Parasını Üretecek

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bank Of Israel, Kendi Kripto Parasını Üretecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bank of Israel, daha hızlı bir ödeme sistemi için kendi dijital para birimini oluşturmaya hazırlanıyor.

Merkezi banka kaynaklarına göre, 24 Aralık'ta Bank of Israel, dijital para birimini daha hızlı bir ödeme sistemi oluşturmak ve ekonomideki nakit miktarını azaltmak için kendi kripto parasını üretebileceği iddia edildi. Henüz bununla ilgili resmi bir kararın alınmadığı açıklanmış olsa da yeni Blockchain teknolojisinin gelecekte, günümüzde kullandığımız bir çok şeyin altyapısını oluşturacağına inanılıyor.

Anonim kalmak şartıyla açıklamalarda bulunan kaynak, hükümetin 2019 bütçesine ve ekonomi paketine, merkez bankasının da onay vermesi takdirinde yasayı koymaya veya dahil etmeye hazır olduğunu belirtti. Ancak bazı İsrail kaynakları da merkez bankasının bu tarz kripto paralara karşı olduğunu ve herhangi bir merkeziyeti bulunmayan para birimlerinin riskli olduğunu düşündüğü iddia edildi. İsrailli kaynak, Reuters'e verdiği demeçte, "dünya genelindeki merkez bankaları dijital para birimlerinin kullanımını inceliyor" dedi. Bank of Israel, konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Kripto para birimleri, tarafları birkaç dakika içinde işlemleri doğrulayan, kaydeden, çözen ve tüm bunlar için bir blok zinciri oluşturan altyapı teknolojisidir. Herhangi bir merkezi bulunmayan bu teknoloji günümüzde birçok kripto para birimi tarafından kullanılmaktadır.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık