OFPOF

Artık Daha Fazla İnsan Siber Tehlikelerin Farkında

-
403
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Artık Daha Fazla İnsan Siber Tehlikelerin Farkında
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kaspersky Siber Güvenlik Endeksi, daha fazla insanın siber tehditlerin farkına vardığını belirtiyor.

Kaspersky Lab'in güncellenmiş endeksi, güvenliklerinden endişe duyan ve 2016 yılının ikinci yarısında siber tehditlere karşı kendilerini korumaya hazır insanların sayısının arttığını ortaya koydu. dünya genelindeki internet kullanıcıları için risk düzeyinin değerlendirilmesine izin veren bir Dizi göstergeye sahip Kaspersky Siber Güvenlik Endeksi'nin göstergeleri, farklı ülkelerin kullanıcılarının dijital hayatlarını daha doğru bir şekilde yansıtacak şekilde revize edildi.

Kaspersky Lab'deki Tüketici İşlerinden Sorumlu Başkan Andrei Mochola, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, "2016 yılının ikinci yarısı için Kaspersky Siber Güvenlik Endeksi, olumlu dinamikleri göstermektedir ve umarız sonrasında da devam edecektir. Kaspersky Lab'de, siber tehditler ve bunlarla mücadele yolları hakkında mümkün olduğu kadar çok insana bilgi vermek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz." dedi.

Kaspersky Siber Güvenlik Endeksi kullanıcıları, artık siber suç faaliyeti sonucunda meydana gelen maddi kayıplarla ilgili istatistikleri görüntüleyebilir ve farklı kullanıcı grupları için verileri karşılaştırabilir, örneğin ABD'deki yaşlılar arasındaki akıllı telefonların kullanımı ve İsveç'teki gençler arasındaki kullanım oranını karşılaştırabilirler. 2016 yılının ikinci yarısı için genel Endeks, kullanıcıların %74'ünün (2016 yılının ilk yarısındaki %79 orana kıyasla) siber suçlu hedefleri olabileceğine inanmadığını gösterdi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık