OFPOF

Apple ve Google, Avustralya Müdahalesinin Ardından 300'den Fazla Ticari Uygulamayı Kaldırıyor

-
291
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple ve Google, Avustralya Müdahalesinin Ardından 300'den Fazla Ticari Uygulamayı Kaldırıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Düzenleyiciler uygulamaları incelerken, uygulama sahiplerinin ticaret uygulamasının riskli niteliğini kullanıcılara açıklamadıklarını fark ettiler.

google ve Apple, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından müdahale edildikten sonra 330'dan fazla gölgeli finansal ticaret uygulamasını uygulama mağazalarından kaldırdı. Salı günü Fortune'da yayınlanan bir rapora göre ASIC, lisanssız kişilerin ikili ticaret üzerinde yoğunlaşmış uygulamaları çalıştırdıklarını keşfetti. Raporda, "İkili ticarette insanlar, belirli bir seçeneğin fiyatının kısa sürede yükselip düşmeyeceğini ve tahminlerini temel alarak satın alıp satmayacağını öngörüyor," dedi.

ASIC, yüksek riskli ve spekülatif ticaretin bu biçiminin Avustralya için nispeten yeni olduğunu söyledi. Düzenleyiciler uygulamaları incelerken, bu uygulamanın sahiplerinin ticaret uygulamasının riskli niteliğini kullanıcılara açıklamadıklarını fark ettiler. Düzenleyiciler, "Bunun yerine, kullanıcıların uygulamalarını kullanarak zenginleşebileceğini gözlemlediler. Uygulamalardan bazıları, 'Bir saatten az bir sürede %90'a varan miktarda kazanın' diyen bir pazarlama mesajı içeriyordu," dediler.

Ayrıca, işaret edilen uygulamaların yaklaşık yüzde 80'inin herhangi bir risk konusunda uyarıda bulunmadığını, ancak çok azının kullanılabilecek kişisel bilgileri kullanıcılardan topladığı keşfedildi. Avustralyalı düzenleyici hem Google hem de Apple'ı bilgilendirdikten sonra, iki teknoloji şirketi derhal uygulamaları çevrimiçi mağazalarından kaldırdı. Düzenleyici tarafından yapılan açıklamada, "Her iki taraf da ASIC tarafından belirlenen ilgili uygulamaları kendi ilgili uygulama mağazalardan kaldırmaları için desteklendi," dedi.

Kaynak: www.news18.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık