OFPOF

Apple, Shazam Platformunu Satın Alacak

-
270
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, Shazam Platformunu Satın Alacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

TechCrunch sitesinin iddialarına göre Apple, Shazam için satın alma görüşmelerine başlayacak.

teknoloji dünyasında yer alan en son iddialara göre teknoloji devi Apple, yıllardır müzik tanıma kategorisinde zirvede oturan ve kullanıcıların çok sıklıkla kullandığı mobil uygulaması olan Shazam’ı satın almak için görüşmeler yapmaya başlıyor. Shazam'ın akıllı telefonu uygulaması Apple'ın Siri dijital asistanıyla sıkı sıkıya bütünleşmiş olması bu pazarlığın çok daha iyi olmasını sağlayabilir. Apple iPhone akıllı telefonlarda Siri’yi kullanarak “Hey Siri bu şarkı nedir?” Komutu verildiğinde Shazam ile birlikte şarkının kime ait olduğu hemen bulunabilmektedir.

Teknoloji haber web sitesi TechCrunch, Apple'ın Shazam için 400 milyon dolar ödeyebileceğini ve anlaşmanın önümüzdeki hafta başında imzalanabileceğini iddia eden bir haber yayınladı ve bu haber teknoloji dünyasına bomba gibi düştü. Özel girişim yatırımlarını takip eden PitchBook'a göre, özel holding olan İngiltere merkezli Shazam şirketi, DN Capital Limited, Institutional Venture Partners ve Kleiner Perkins Caufield & Byers gibi şirketlerden çok daha değerli ve bilgi birikimi diğerlerine göre daha fazla.

Shazam'ın satın alınması, Apple'ın müzik çalışmalarını, kullanıcıların şarkıları bulmalarını ve Apple Müzik servisindeki çalma listelerine eklemelerini kolaylaştırarak desteklemelerine yardımcı olabilir.

 

kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık