OFPOF

Apple, Sesli Yardımcı Siri'ye Yoğunlaşarak Sorumluluklarını Arttırdı

-
324
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, Sesli Yardımcı Siri'ye Yoğunlaşarak Sorumluluklarını Arttırdı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Samsung Electronics Co.'nun Bixby olarak adlandırdığı Siri'nin rakibinin daha derin entegrasyon imkânı sunması, Apple'ı harekete geçirdi.

Apple Inc. sesle aktive olan asistanı Siri'nin, Amazon.com Inc. dahil olmak üzere rakiplerinin rekabet karşısında şirket cihazlarına daha derinden entegre etme çabasıyla önemli bir ürün olan ses asistanının sorumluluğunu arttırdı.

Yazılım yöneticisi Craig Federighi şimdi servis başkanı Eddy Cue'dan ziyade Siri yönetiyor. Değişiklik, Apple web sitesinde yöneticilerin biyografilerini güncelleyerek bu hafta resmi olarak yapıldı. iTunes, Apple Music, Maps ve iCloud gibi ürünlerden sorumlu olan Cue, iPhone üreticisi için yeni bir akış hizmetinin temelini oluşturan bir video içerik oluşturma ekibinin eklenmesiyle daha fazla sorumluluk üstlendi.

Apple 2011 yılında Siri'yi iPhone'da tanıttı, ancak Amazon'un Alexa ve Alphabet Inc.'in google asistanı gibi rakiplerine zemin hazırladı. En iyi akademik beceriyi kazanma çabası içinde Apple, yapay zeka ile ilgili akademik yayınları yayınlama konusundaki kurallarını rahatlattı. Geçtiğimiz ay, İnternet sitesinde, yapay zekanın geliştirilmesine yönelik bir yöntem olan derin öğrenmenin Siri'nin sesinde nasıl kullanıldığını gösteren bir çalışma yayınladı.

Siri, Silikon Vadisi araştırma laboratuarı SRI International tarafından orijinal olarak geliştirilen teknoloji etrafında inşa edildi ve Apple, evdeki düğmeyi en üst düzeydeki akıllı telefonundan çıkardığı ve yeni cihazlar çıkardığı için giderek daha da önem kazanıyor. Bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürülecek olan HomePod akıllı hoparlörü büyük oranda sesle kontrol edilecek ve bu nedenle Siri'nin yeteneklerine ağırlık verilecek.

Kaynak: gearsofbiz.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık