OFPOF

Apple, Netflix’i Satın Alabilir

-
310
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, Netflix’i Satın Alabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

2018 yılı içerisinde kendi video abonelik platformunu kurması beklenen Apple’da farklı planlar da yer alıyor.

Apple'ın 2018'de Netflix ile mücadele amacıyla bir video aboneliği ürünü başlatacağına ilişkin iddiaların aksine teknoloji üreticisinin amerika kurumlar vergisi indiriminden de faydalanabileceği eğlence türündeki video platformunun en iyi ismi Netflix’i satın alabileceği belirtildi. Citi analistleri Jim Suva ve Asiya Merchant'a göre Apple'ın Netflix'i alması yüzde 40 oranında olası gözüküyor. Yeni vergi kuralları uyarınca, teknoloji devi ABD'ye 220 milyar dolar nakit parasını taşıyabilecek. Şu an kasasındaki paranın büyük bir miktarını Avrupa’da tutan Apple firması, eğer vergiler konusunda anlaşma yapabilirse bu paraları Amerika içerisine taşıyacak. Bu aşamada Netflix’i satın alması da önemli bir rol oynayacak.

Business Insider'ın bir raporunda, iTunes'un şirket için büyük bir hit oluşturduğunun bilindiği ancak insanların artık sevilen filmleri ve şovları internet üzerinden online platformlardan izlemeye başladıkları belirtildi. Bu yüzden Apple da bu sektöre giriş için altyapıyı oluşturmaya başladı bile.

Netflix, Amazon veya Hulu gibi birçok platformun yer aldığı bu alanda Apple'ın tamamıyla kendisinin oluşturduğu yeni bir ürün ile giriş yapması ve tutunması zor olabilir, hem de vergilendirmeden dolayı kayıp daha da artabilecektir. Ancak Netflix’i satın almak Apple için çok daha kârlı bir iş ve üstelik vergilendirmede de indirim sunulacak olması şirket yetkililerine daha cazip geliyor.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık