OFPOF

Apple Music, 30 Milyon Abone Sayısına Ulaştı

-
262
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple Music, 30 Milyon Abone Sayısına Ulaştı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple'ın müzik dinleme servisi olan Apple Music, Spotify gibi güçlü rakiplerinin karşısında önemli bir başarıya imza attı ve 30 milyon aboneye ulaştı.

Apple Music son açıklanan raporlara göre 30 milyon abone sayısı hedefine ulaştı. Cupertino'nun müzik akış hizmeti olan Apple Music, geçtiğimiz yılın Aralık ayından sonra 10 milyon aboneyi kendi bünyesine eklemeyi başarmıştı. WWDC 2017 etkinliğinde açıklanan rapora göre son dört ayda 3 milyon kullanıcı daha abone oldu ve toplam abone sayısı 30 milyona ulaştı.

Apple Music abone hızını arttırdığı görülse de Apple'a göre büyük bir farkla piyasaya hakim olan Spotify'ın büyüme oranının çok gerisinde kaldığı ortaya çıktı. Apple Music yılda 15 milyon abone büyümesini sürdürürken, Spotify her yıl beş milyon abone farkı ile arayı açıyor. Ayrıca Spotify, bu yıl Temmuz ayında 60 milyon abone sayısına ulaştı. Rakamlar açıkça Spotify lehine olsa da Apple Music piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Zorlu bir rekabet karşısında Apple Music platformunu yöneten Jimmy Iovine oldukça iyimser görünüyor.

Billboard'a verdiği röportajda Iovine, "Doğru yerde olduğumuza, doğru insanlara sahip olduğumuza ve doğru tavrımız olduğuna inanıyorum," dedi.

Iovine Apple Music platfomunun daha uzun bir yolu olduğunu ve gelişmek için çok çalıştıklarını ifade ederken ilerleyen yıllarda abone arttırma hızının katlanarak artacağından emin olduklarını da ifade etti.

 

kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık