OFPOF

Apple iOS 11.3, AML Özelliğine Kavuştu

-
4.8b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple iOS 11.3, AML Özelliğine Kavuştu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Advanced Mobile Location özelliği daha önce Andorid'de de yer almaya başlamıştı.

Advanced Mobile Location (AML) yani Gelişmiş Mobil Konumu, Apple'ın iPhone X, iPad Pro ve iPhone 8'deki iOS 11 sürümlerinde aktif olmaya başlayacak. Duyuru iOS 11'in son güncellemesinden sonra geldi. Duyuru şu şekilde yapılmıştı; "Ek iOS 11.3 özellikleri, AML'nin desteği başladı. AML tüm bu servisleri destekleyen ülkelerde acil servis çağrıları yaparken, otomatik olarak bir kullanıcının mevcut konumunu göndermektedir."

Bu özellik, birisi herhangi bir acil numara çağrısı yaptığında GPS ve Wi-Fi hizmetlerini etkinleştirir ve daha sonra, yanıtlayan kişilere arayan kişinin kesin konumuyla birlikte bir metin gönderir.

Özelliğin şu an için İngiltere, Belçika, Yeni Zelanda, İsveç, Litvanya ve Avustralya'da kullanılabileceği belirtildi çünkü bu ülkelerde AML desteği var.

Özellikle, Gingerbread İşletim Sistemi (OS) ve üstünü çalıştıran tüm Android akıllı telefonların da desteklediği AML, son zamanlarda çok fazla hayat kurtarmıştı. Yeni yayınlanan Apple iOS 11.3 güncellemesi, kullanıcılara pillerini, Artırılmış Gerçeklik (AR) yükseltme ve Animoji'yi kontrol etme gücü verme gibi özellikler de sunmaktadır.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık