OFPOF

Apple Çin’de VPN Uygulamaları Erişimini Kaldırması Üzerine Açıklama Yayınladı

-
308
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple Çin’de VPN Uygulamaları Erişimini Kaldırması Üzerine Açıklama Yayınladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Tim Cook, Apple'ın kazanç çağrısı sırasında neden bazı VPN uygulamalarının Çin'den çekildiğini açıkladı.

Başlıca VPN uygulamalarını geçen hafta Çin'deki App Store'dan çıkardıktan sonra nihayetinde bunun neden yapıldığını açıklayan bir bildiri yayınlandı.

Cupertino devi gizlilik konusundaki duruşuyla uzun zamandır biliniyordu, bu nedenle Çin pazarına geldiğinde şirket tamamen U dönüşü yapması biraz şaşırtıcı olarak kabul edilmişti.

Apple, daha sonra, Çin'in tüm VPN geliştiricilerinin hükümet tarafından verilen bir lisansa sahip olmasını şart koştuğunu açıklayan TechCrunch'a bir açıklama yaptı. Temelde Apple, düzenlemeleri karşılamayan Çin'deki bazı "uygulamaları" kaldırdı.

Apple'ın üç aylık kazanç çağrısı sırasında, CEO Tim Cook, bu uygulamayı Çin App Store'dan kaldırma konusunda daha ayrıntılı bir açıklama yaptı.

TechCrunch tarafından bildirilen tam bildiri metninin bir kısmı şöyleydi; ''Çin'deki merkezi hükümet 2015'te VPN uygulamalarıyla ilişkili düzenlemeleri sıkılaştırmaya başladı. Aslında, birinin VPN'yi işletmesi için bir şart olarak, orada bir hükümet lisansına sahip olmak zorundalar. Bu yılın başlarında, bu politikayı uygulamak için yeni bir çaba başlattılar. Hükümet, bu yeni düzenlemelere uymayan bazı VPN uygulamalarını uygulama mağazasından kaldırmamızı istemekteydi. Durumları kontrol ettiğimiz için diğer uygulama mağazalarında da aynı gereksinimleri anlıyoruz. Bugün, Çin dışında geliştiriciler tarafından yüzlerce uygulama deposu bulunan yüzlerce VPN uygulaması var. Açıkçası, uygulamaları kaldırmak yerine, diğer ülkelerde yaptığımız gibi, nerede çalışıyor olursanız olun yasa takip ediyoruz. Piyasalara katılmanın ve müşterilere fayda sağladığının, orada ve diğer ülkelerde de en iyi menfaate sahip olduğuna kesinlikle inanıyoruz.''

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık