OFPOF

Apple, Buddybuild’ı Satın Aldı

-
259
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple, Buddybuild’ı Satın Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple, Vancouver merkezli uygulama geliştirme başlangıçlı Buddybuild'ı açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı.

Apple, Buddybuild adında bir uygulama geliştirme hizmeti konusunda uzmanlaşmış ve Vancouver merkezli bir yeni işletmeyi satın alarak bu platformda yeni geliştirmeler yapmayı planladığını açıkladı. Henüz her iki firma yöneticilerinden de ödenen ücret ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Uygulama, "sürekli entegrasyon ve hata ayıklama araçları" üzerine odaklanan bir "mobil yineleme platformu" olarak tanımlanıyor; bu da uygulama geliştiricileri için GitHub, BitBucket veya GitLab aracılığıyla uygulamalarını sektör öncüleri ile paylaşma imkanı sunuyor. Basit bir iş akışına sahip Buddybuild, geliştiriciler arasında oldukça sade ve başarılı bir uygulama olarak nitelendiriliyor.

İlk gelen bilgilere göre Buddybuild; iOS, macOS, watchOS ve tvOS platformlarına uygulamalar yapmak için Apple'ın geliştirme araç kiti olan Xcode'a dahil edilecektir. Bu, Şubat ayında eklenen Android uygulamalarının geliştirilmesi için etkili bir sonuç anlamına gelecektir. Belirtilenlere göre bu sayede iOS uygulamaları yapmak çok daha kolay hale gelecektir ve yakın zamanda bambaşka Apple uygulamaları mağazada yer alabilecek.

Buddybuild, 2015 yılında Dennis Pilarinos ve Christopher Stott tarafından kuruldu ve her ikisi de eski Amazon çalışanlarıydı.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık