OFPOF

Apple App Store Logosu Çalıntı mı?

-
321
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple App Store Logosu Çalıntı mı?
0 izlenme
-

Apple App Store ve Çin merkezli KON giyim markasının logoları benzerlikleri ile dikkat çekiyor.

Pekin Mahkemesinin yaptığı açıklamaya göre bir Çinli giyim firması Apple'ı Apple App Store logosunun telif hakkı ihlalinden dolayı dava etti. Çin merkezli KON firması ile Apple AppStore arasındaki logo telif hakkı davasını kabul eden Pekin'deki Dongcheng Bölgesi Halk Mahkemesine göre, KON firması bu logoyu 2011 yılında ticari marka olarak başladığı tarihten bu yana kullanıyor ve 2013 yılında da şirket tarafından tescillendi.

Xinhua haber ajansı, KON, iPhone ve iPad gibi ihlal cihazlarına yönelik bir önlemin yanı sıra halka açık bir özür dileyerek 100.000 yuan (15.200 ABD Doları) tazminat talep ettiğini bildirdi.

Her iki logoda da üçgen çubuk tasarımı bulunuyor. Apple, kalem, cetvel ve fırça içeren eski logosunu bu sene iOS ve MacOS cihazlarında değiştirdi. KON firması sözcüsü müşterileri tarafından da bu iki logonun aynı olduğunu rahatlıkla görebildiğini belirtti ve şirkete bununla ilgili çok fazla bildirinin yapıldığını açıkladı.

2009 yılında piyasaya çıkan KON, genç müşterileri hedefleyen Pekin merkezli bir giyim markasıdır. Şirket, logo tasarımının İngiliz punk grubu The Sex Pistols'un şarkıcısı Johnny Rotten'den esinlendiğini açıkladı.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık