OFPOF

Android Oreo (8.0), Zero-touch Kaydı Adı Verilen Bir Özellik İçeriyor

-
295
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Android Oreo (8.0), Zero-touch Kaydı Adı Verilen Bir Özellik İçeriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Zero-touch özelliğin ise kurumsal ve son kullanıcı kurulumunu kolaylaştırmak için olduğu belirtildi.

Kurumsal kurulumu kolaylaştırmak için Android Oreo (8.0), Zero-touch kaydı adı verilen bir özellik içerir. Bu sayede kurumsal mobilite yönetimi (EMM) sürecini kolaylaştırabilir ve hem mobil sağlayan şirketler için hem de son kullanıcı için kolaylık sağlayabilir.

EMM, şirketler için cep telefonlarında örgütlenmelerini ve veri güvenliğini kontrol etmek için gerekli bir araç haline geldi.

Bu durumda kullanıcı, kullandığı Android cihazının Android Oreo'yu (8.0) desteklediğinden emin olmalıdır. google'ın blog yazılarına göre, bir Pixel telefona sahip olanlar bunu Android Nougat'ta (7.0) kullanabilir. Bununla birlikte, bu kişilerin cihazları bir kurumsal satıcıdan veya bir Google ortağından satın alması gerekir. Satıcı, Zero-touch için kayıt hesabı kurmalıdır. Bunun için, kullanıcıların kişisel e-postalarını değil, kurumsal bir e-posta girmeleri gereken bir Google hesabı gereklidir.

Zero-touch kayıt portalı bir EMM cihaz politikası denetleyicisi yüklenmelidir. Cihazın sahip olması gereken politikalar.

Bu işlem sırasında aygıtlar, herhangi bir kurumsal yapılandırma ayrılmışsa görür. Bu yapılandırma, aygıtın kurulumunun tamamlanmasına yardımcı olur. EMM yapılandırması varsayılan olarak veya manuel olarak ayarlanabilir. Bu portal aracılığıyla hesap sahibi, bunun bir parçası olan kişileri yönetebilir. Ayrıca bir satıcı eklemelerine veya silmelerine izin verir. Üstelik, başka cihazlar bile eklenebilir.

Zero-touch Google Pixel, Huawei Mate 10, Sony Xperia XZ1 ve XZ1 Compact ile kullanılabilir.

kaynak(firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık