OFPOF

Android 8.1 Oreo, Artık Genel Wi-Fi Gücünü Gösterecek

-
4.7b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Android 8.1 Oreo, Artık Genel Wi-Fi Gücünü Gösterecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Android 8.1 Oreo işletim sistemine insanların Wi-Fi gücünü görmelerine izin veren yeni bir özellik geldi.

google, kullanıcıların belirli bir ağa bağlanmak isteyip istemediklerine karar vermek için Android 8.1 Oreo'da açık ağlar için Wi-Fi hız etiketlerini kullanıma sunmaya başladı. Android resmi Twitter hesabı aracılığıyla, "Açık Wi-Fi'lar herkes için aynı kalitede olmayabilir. Android Oreo 8.1, bağlantıyı kurmadan önce varsayımlar yapıyor ve ağ hızını önceden görmenizi sağlıyor," dedi.

Yeni hız etiketleri daha kullanışlı bir genel bakış sağlıyor. Bununla birlikte, SlashGear'a göre tam olarak kesin tahminler yapmıyor. Etiketler, kullanılabilir Wi-Fi bağlantıları listesinde ağ adının altında görünüyor. Dört genel kategori bulunuyor: 

"Yavaş" olarak tanımlanan kategori Wi-Fi aramasının telefon görüşmeleri ve metin gönderme için kullanılabileceği anlamına geliyor.

“OK” olarak adlandırılan kategori kullanıcıların internet sayfalarını okumalarına, sosyal medyayı kullanmalarına ve internetten müzik dinlemelerine izin veriyor.

"Hızlı" kategorisi kullanıcıların internetteki videoların çoğunu izlemelerine izin verirken "Çok Hızlı" kategorisi kullanıcıların çok yüksek kalitedeki videoları bile oynatmalarına izin veriyor.

Bu hız etiket bildirimlerini görmek istemeyen kullanıcılar bildirimleri Ayarlar uygulamasından kapatabiliyorlar.

Kaynak: bgr.in


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık