OFPOF

Android 2 Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

-
253
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Android 2 Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google I / O 2017 açıklamalarına göre Android'in 2 milyar aktif aylık kullanıcısına sahip olduğunu açıkladı.

google'ın Android işletim sistemi, dünya genelinde toplamda 2 milyara ulaşan aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. İşletim sistemi her geçen gün daha da iyi, güvenilir hale kavuşuyor aynı zamanda da şık tasarıma sahip olmaktadır. Xinhua Perşembe günü, Google'ın mühendislik başkan yardımcısı Dave Burke, Android'in "kendi türündeki herhangi bir bilgi işlem platformunun en geniş erişim alanına" sahip olduğunu söyledi.

Linux çekirdeği temel alınarak ve öncelikle dokunmatik ekranlı mobil cihazlar için tasarlanan Android, ilk olarak 2007'de tanıtılmış ve bazı firmalar tarafından hemen kabul edilse de bazı firmaların bu sistemin gelişeceğine inanmayarak kendi işletim sistemlerini geliştirmek istemişlerdi. Şu anda işletim sistemi, yani uygulama veya uygulama da dahil olmak üzere donanım ve yazılımı yöneten yazılım platformu, dünya üzerinde kullanılan akıllı cihazların yüzde 80'ninden fazlasına kurulu halde bulunmaktadır.

Ağustos 2016'da piyasaya sürülen en son sürümü ile Google yetkilileri, Android'in saatlerce, araba, televizyon seti, internete bağlı ev eşyaları (IoTs) ve chromebook'lar gibi "neredeyse tüm ekranlarda ve cihazlarda" bulunması için yoğun çaba sarf ettiklerin belirttiler.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık