OFPOF

Amazon’un İndirimli Ürünleri ve Satışı Soruşturma Altında

-
292
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon’un İndirimli Ürünleri ve Satışı Soruşturma Altında
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD Ticaret Sicili, Amazon'un fiyat indirimleri üzerinden yanıltıcı müşterek iddialarını soruşturacak.

Amazon'un Whole Foods'i satın alma sözleşmesine yaptığı incelemenin bir parçası olarak, Federal Ticaret Komisyonu’ndan yakın bir kaynağa göre Amazon'un müşterileri fiyat indirimleri konusunda yanlış yönlendirdiği iddialarına soruşturma başlatıldı.

FTC, Haziran ayında Amazon'un web sitesinde 1.000 ürün inceleyen ve Amazon'un referans fiyatlarını veya liste fiyatlarını yaklaşık % 46'sına koyduğunu savunan grup Consumer Watchdog tarafından sunulan bir şikayet araştırıyor.

Bir analiz, referans fiyatlı ürünlerin yüzde 61'inde Amazon'ın referans fiyatlarının önceki 90 günde aynı ürünü sattığından daha yüksek olduğunu tespit etti. Consumer Watchdog, 6 Temmuz tarihli FTC'ye gönderdiği bir mektupta söyledi.

Amazon, yaptığı bir açıklamada Consumer Watchdog'un çalışmasının "derinden kusurlu" olduğunu söyledi. "Consumer Watchdog grubunun ulaştığı sonuç yanlış çıktı", dedi ve açıklamalar şu şekilde devam etti; "Üreticiler, satıcılar ve satıcılar tarafından sağlanan referans fiyatların, Amazon ve diğer perakendeciler arasında yakın zamanda bulunan gerçek fiyatlara karşı doğrulanması amaçlanmaktadır.”

Amazon'un indirimli fiyatlandırmasının gözden geçirilmesi, FTC'nin e-ticaret şirketinin Whole Foods'i satın alma sözleşmesine ciddi bir şekilde baktığı ve eleştirmenlerin Amazon'a haksız bir avantaj sağlayabileceği şeklindeki bir işaret olduğunu gösteriyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık