OFPOF

Amazon'un Android İçin Alışveriş Uygulaması Alexa ile Gelecek

-
273
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon'un Android İçin Alışveriş Uygulaması Alexa ile Gelecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popüer alışveriş sitesi Amazon, iOS'tan sonra Android uygulamasına sesli asistanı Alexa'yı ekleyecek.

Birkaç ay önce Amazon, Alexa'yı iOS kullanıcıları için alışveriş uygulamasına ekledi. Şimdi, Android kullanıcıları için de iyi haber geldi. Şirketin AI (yapay zeka) tabanlı yardımcısı, Amazon uygulamasının Android sürümüne geçmeye de başladı.

Nick Schwab adlı bir Twitter kullanıcısı, cihazındaki Alexa uygulamasında sayısal asistanın Amazon uygulamasında artık mevcut olduğunu bildiren bir bildirim aldıktan sonra haberi yayınladı. Amazon'un neden resmi bir açıklama yapmadığı ise henüz belli değil. Bununla birlikte, şirket TechCrunch'a haberin aslında doğru olduğunu söyledi. Entegrasyon aşamalı olarak devreye alındığından, yeni özelliği hemen almak mümkün olmayacak.

Amazon alışveriş uygulamasında Alexa'nın varlığı faydalı olacak mı? Doğrusunu söylemek gerekirse, kullanıcılar için büyük bir fark oluşturmuyor. Tabii ki, Alexa'nın dışarıdaki hava hakkında bilgi vermesini veya en sevdiğiniz şarkıyı çalmasını isteyebilirsiniz. Ancak alışveriş deneyimini nasıl iyi hale getirebileceği konusunda değişik öneriler mevcut.

Dijital asistanın alışveriş uygulamasına eklenmesinin Alexa için bir promosyon stratejisinden başka bir şey olmadığı düşünülüyor. Amazon büyük olasılıkla Alexa'nın özelliklerini ve yeteneklerini daha geniş bir kitleye göstermeye çalışıyor.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık