OFPOF

Amazon Süpermarket Sektörüne de Giriyor

-
279
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Süpermarket Sektörüne de Giriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyaca ünlü online satış sitesi Amazon 13,7 milyar dolarlık süpermarket zinciri Whole Foods Market'i satın alacak.

Amazon.com Inc Cuma günü, ABD'de organik süpermarket zinciri Whole Foods Market Inc'i, firmanın önceden beri süre gelen borçları da dahil olmak üzere 13.7 milyar $ karşılığında satın alacağını açıkladı ve bu Amazon internet perakendecisinin en büyük anlaşması konumunda, bununla birlikte de gerçek raf marketlerde sektöründe güçlü bir şekilde yer alacağı ve daha da fazla yatırımlar gelebileceğini işaret ediyor.

Whole Foods'un kapanış hisse fiyatına Perşembe günü yüzde 27 prim veren sözleşme, Amazon'un daha düşük bir maliyetle mal alıp satma gücünü kullanmasına izin vererek diğer süpermarketlere karşı büyük bir rekabet avantajı sağlayabilir.

Whole Foods geçtiğimiz günlerde, aktivist riskten korunma fonu Jana Partners LLC'nin baskısını revize etmeye zorlamıştı. GlobalData Perakende Satış Müdürü Neil Saunders, "Whole Foods'tan gelen baskıların hepsini alıyor ve Whole Foods'a bu işlevi canlandırma fırsatı veriyor ve elbette bu aktivist yatırımcıların eleştirilerini de beraberinde getiriyor" dedi. .

Anlaşma, Whole Foods'u hisse başına 42 Dolar olarak değerlendiriyor. Hisse senetleri, erken ticarette bu seviyenin altında işlem görürken, Amazon'un hisseleri ise% 0.9 artışla 997.41 $ oldu.

kaynak(yourstory.com)


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık