OFPOF

Amazon, Spark ile Sosyal Medyaya Giriş Yapıyor

-
292
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon, Spark ile Sosyal Medyaya Giriş Yapıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amazon, Prime üyeleri için sosyal alışveriş platformu olan Spark ile sosyal medyaya giriyor.

Amazon şirketi, perakende devinin sosyal medya dünyasına ilk açık hareketi olan üyelerine platformlarında ürünler sunma imkanı veren Spark adlı sosyal bir özelliği başlattı.

Şu anda yalnızca Amazon'a para ödeyen Prime üyeleri için mevcut olan Spark, kullanıcıları popüler sosyal medya platformları Instagram ve Pinterest gibi fotoğraf ve video paylaşmaya teşvik ediyor. Yeni özellik, Salı günü Apple'ın iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlarda kullanılmak üzere halka açılmıştı.

Spark kullanıcıları, yayınlarında Amazon'da bulunan ürünleri etiketleyebilecek ve yayınları tarayan herkes bunları anında platformda bulabilecek ve satın alabilecek. Kullanıcılar ayrıca, "gülümseme" içeren gönderilere, Facebook'un "beğenilerine" eşdeğer olarak yanıt verebilecekler.

Bir Amazon sözcüsü, "Müşterilerin beğendiklerini beğenen bir topluluğun hikayelerini ve fikirlerini keşfetmelerini ve alışveriş yapmalarını sağlamak için Spark'ı oluşturduk." dedi.

"Müşteriler ilk defa Spark'ı ziyaret ettiklerinde, takip etmek istedikleri en az beş ilgi alanı seçiyorlar ve başkaları tarafından katkıda bulunulan alakalı bir içerik akışı oluşturuluyor. Müşteriler ürün bağlantılarına veya alışveriş çantası simgesine sahip fotoğraflara dokunarak yayınlarını alışverişe açıyor."

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık