OFPOF

Amazon Hisseleri Gün Geçtikçe Değer Kazanmaya Devam Ediyor

-
274
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Hisseleri Gün Geçtikçe Değer Kazanmaya Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Perakende ve bulut sistemi satışları arttıkça ve yapay zeka yatırımları ile Amazon hisseleri de yükseliyor.

Amazon.com Inc'in perakende ve online bulut sistemi ve depolama alanı satışları ilk çeyrekte yükseldi ve Wall Street'in beklentilerini aştı ve şirketin hisse senetlerini uzun süredir yüksek bir ticaret hacmiyle gönderdi. Thomson Reuters I / B / E / S verilerine göre, dünyanın en büyük perakendecisi Perşembe günü net satışların yüzde 23 artarak 35,7 milyar dolara çıktığını ve analistlerin ortalama 35,3 milyar dolarlık tahmini değerinin çok üzerinde olduğunu söyledi. Amazon'un Prime alışveriş kulübünden ve medya akış servislerinden daha fazla ücret ve reklam geliri artışı da sonuçlarını artırmaya yardımcı oldu.

Geleneksel olarak büyümeye odaklı bir şirkette kısa süren kar, beklentilerin de ötesine geçti diyebiliriz. Net gelir, şirketin net karı yayınladığı sekizinci çeyrekte kaydedilen % 41 artışla 724 milyon $ veya hisse başına 1.48 $ 'a yükseldi. Analistler ortalama olarak hisse başına 1.12 dolar bekliyorlardı. Alışveriş, çevrimiçi olarak dolaşırken ve işletmeler bilgisayar işlemlerini, Amazon Web Services'in (AWS) en büyük oyuncusu olduğu buluta taşıdıkça, Amazon'un geliri son yıllarda arttı. AWS, Amazon'un işletme kârının çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Bazı yatırımcılar, Microsoft Corp. ile rakip bulut sağlayıcıları arasındaki rekabetin artması ve AWS'deki fiyat düşüşleri, şirketin hızını azaltacağından endişe etti. Birçoğu Amazon'un yeni depolar, TV ve film yapımlarından yapay zeka araştırmasına kadar karlarını tartmak için şaşırtıcı bir Dizi yatırım bekledi. Ancak bu korkular ilk çeyrek için asılsız olduğu ortaya çıktı.

Baird Equity Research analisti Colin Sebastian, "Temel e-ticaret bölümü çok sağlıklı kalmaya devam ediyor. Abonelik hizmetleri ve reklamcılık çok daha hızlı büyüyor ve iğne hareket etmeye başlıyor ve bu da kâr marjlarını artırmaya yardımcı oluyor." dedi. Şirketin hisseleri, saatlik ticarette yüzde 3.9 artışla 954 $ 'a yükselerek kurucusunun kişisel servetine yaklaşık 3 milyar dolar kazandı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık