OFPOF

Amazon Echo Show’da Youtube’a Erişilemeyecek

-
274
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Echo Show’da Youtube’a Erişilemeyecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, Amazon'un Echo Show ve Fire TV cihazında YouTube uygulamasına erişimi engelledi.

Amazon ve google arasındaki tartışmalar gün geçtikçe büyüyor. Google, Amazon'un Echo Show cihazında Youtube'a erişimi bir kez daha önlemeye başladı ve Amazon'un Fire TV kullanıcılarına 1 Ocak'tan itibaren artık YouTube'a erişemeyeceklerini bildirdi.

Google sözcüsü, Amazon'un Google ile bir anlaşma imzalamaya isteksizliğini sorumlu tuttu ve şu sözleri sarf etti; ”Tüketicilerin birbirlerinin ürünlerine ve hizmetlerine erişebilmesi için Amazon'la anlaşmaya varmaya çalışıyoruz. Ancak Amazon, Chromecast ve Google Home gibi Google ürünlerini taşımıyor, Prime video'yu Google Cast kullanıcılarına sunamıyor ve geçen ay Nest'in en yeni ürünlerinin satışını durdurdu. Bu karşılıklı eksiklik göz önüne alındığında, Echo Show ve Fire TV'de artık YouTube'u desteklemiyoruz. Umarız yakında bu sorunları çözmek için bir anlaşmaya varabiliriz.“

Amazon ise bu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; ”Echo Show ve Fire TV şu an Youtube uygulamasından çıkış yaparak kullanıcıları YouTube.com'un standart web görünümüne yönlendiriyor. Google, açık bir web sitesine yönelik müşteri erişimini seçici olarak engelleyerek hayal kırıklığı yaratan bir emsal teşkil ediyor. Bunu Google ile mümkün olan en kısa sürede çözmeyi umuyoruz. “ dedi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık