OFPOF

Amazon Alexa Gelişmeye Devam Ediyor

-
311
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Alexa Gelişmeye Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amazon’un geliştirdiği yapay zeka asistan Alexa, yakın zamanda dijital gözlüklerde de yer alacak.

Bu yıl Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2018 teknoloji etkinliğine birçok marka birçok ürünü ile yine fark yaratmaya çalışacak. Amazon ise geçtiğimiz yıllarda geliştirdiği ve piyasaya sunmaya başladığı asistan Alexa ile yeni işler başarmayı hedefliyor. Otomobillerden, web sayfalarına, mobilden alışveriş kolalığına kadar her alanda kullanılmaya başlayan Amazon Alexa, yakın zamandaki CES 2018 ile birlikte tanıtılacak dijital gözlüklerde de yer almaya başlayacak.

Şirket bünyesindeki Amazon Alexa ekibinde yer alan 75 kişinin yeni geliştirmeleri ile birlikte dijital gözlük desteği de alan yardımcı asistan Alexa, rakipleri Siri, Cortana ve google Asistan’ı bu alanda geride bırakmış olacak.

Vuzix CEO'su Paul Travers, Amazon’un geliştirmiş olduğu Alexa ile birlikte donatılan dijital gözlüklerle konuşmaların yapılabileceği, notların tutulabileceği ve görüş alanı hakkında bilgilerin alınabileceği özelliklerini barındıran dijital gözlüklerin heyecan yaratacağına inandığını belirtti.
Sesli asistanlar ve arttırılmış gerçeklik ürünleri önümüzdeki haftaki CES tüketici elektroniği gösterisinde ön plana çıkacak. Amazon Alexa ve Google Asistan ise Apple ve Facebook gibi dijital gözlük ve sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yapan firmaların gözdesi olabilir.

Kaynak: indianexpress.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık