OFPOF

Amazon, Alexa Destekli Akıllı Gözlükleri Satışa Çıkarıyor

-
267
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon, Alexa Destekli Akıllı Gözlükleri Satışa Çıkarıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Raporlara göre Amazon, Alexa özelliklerine sahip akıllı gözlüğü ses kontrollü cihazların en yeni eklentisi olarak piyasaya sürmeyi planlıyor.

google Glass ve Snapchat'ın gözlüklerinden farklı olarak, gözlüklerin bir kamera içermeyeceğini, bunun yerine Amazon'un ses asistanına bağlanmaya odaklanacağı bildirildi.

Bunun yerine, Amazon'un ses kontrollü kişisel asistanı Alexa'ya, kulaklıklar yerine titreşim ile kullanıcıların kafasına ses ileten bir kemik iletim ses sistemi aracılığıyla bir bağlantı sağlamaya odaklanacaklar.

Sızıntılar, Kindle'ın piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük teknoloji başarısı ile değeri iki katına çıkan bir şirketin profilini çiziyor. Araştırma şirketi CIRP'e göre Amazon Echo'nun artık akıllı hoparlör pazarının %76'sı ABD'deki tüketici evlerinde 15 milyon birime sahip. Google Home, piyasanın kalan %24'ü ile uzak bir farktan sonra ikinci olarak geliyor.

CIRP kurucularından Mike Levin, "Kullanıcılar, Echo ile evde müzik dinliyorlar, en az günde bir kez veya daha fazla sıklıkla müzik dinliyorlar" dedi. "Bunları ayrıca, hava durumu veya spor puanları hakkında soru sormak, zamanlayıcı ve alarm kurmak gibi sıklıkla bilgi almak için kullanıyorlar."

"Kullanıcılar ayrıca ışıklar ve çıkışlar, termostatlar, güvenlik sistemleri ve hatta ev aletleri gibi ev otomasyon aksesuarlarını daha az sıklıkla kontrol etmek için kullanıyorlar."

Echo, Kasım 2014'te ABD'de piyasaya sürüldü ve sonraki iki yıl içinde yavaş yavaş İngiltere ve Almanya piyasasına yayıldı. 2016'da Amazon, daha küçük Echo Dot, Echo Look kamera ve Echo Show'u bir ekranla satışa çıkarmaya başladı.

Kaynak: theguardian.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık