OFPOF

Amazon Alexa Artık Farklı Sesleri Tanıyor

-
256
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Alexa Artık Farklı Sesleri Tanıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amazon'un dijital asistanı Alexa, şimdi yanıtlarını her kullanıcı için farklı hale getirmeye başladı.

Bu özellik ile Alexa'ya takvim, rehber, e-postalar veya müzik listelerini seçmek için birden fazla kullanıcıya soru sorabilir ve dijital asistan, kullanıcının bağlı olarak kişiselleştirilmiş komutlarını yerine getirir. google'ın bu özelliği Ev Aygıtları için Nisan ayında piyasaya çıkardığını duyurması nedeniyle rekabetle yakından izliyor.

Kullanıcılar, cihazın kullanıcıya yüksek sesle 10 cümle okumasını isterken Amazon Echo, Echo Dot ve Echo Show'da 'Alexa Ses Profilleri' oluşturabilir.

The Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre Alexa, ses profilini oluşturmak için 10 ifadeden gelen verileri kaydeder ve kullanır. Burada dikkat edilmesi gereken ilginç şey, bu işlemin bir kerelik bir şey olması ve ses profillerinin tüm diğer Echo cihazlarında ve en "üçüncü parti Alexa'' destekli cihazlarda çalışmasıdır.

Şirket şu anda bu özelliğin, Amazon Music Sınırsız Aile Planı ve sonuncusu da en az alışveriş yapmak üzere çağrı yapmak ve mesaj göndermek için mevcut olduğunu belirtti.

Şirket, ses tanımanın 'zamanla daha akıllıca' olacağını ve gelecekte daha fazla Alexa özelliğine dönüşeceğini iddia ediyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık