OFPOF

Alphabet ve Apple Rekor Hisse Endeksi Düşüşü Yaşadı

-
308
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Alphabet ve Apple Rekor Hisse Endeksi Düşüşü Yaşadı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Teknoloji devi Apple, Google’ın yaratıcısı Alphabet ve diğer teknoloji firmalarının toplam değeri 120 milyar dolara kadar geriledi.

ABD'nin en büyük beş teknoloji şirketi S & P 500 hisse endeksinde rekor seviyede düşüşler yaşadı ve herkesi şaşırttı.

ABD'nin en büyük beş teknoloji stokları olan Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon ve Facebook, geçen hafta Perşembe tarihinden bu yana toplam piyasa değeri 120 milyar dolara düştü. Perşembe gününe kadar, S & P 500 teknoloji endeksi, bir yıldaki en büyük beş günlük düşüşünü gördü.

Alınan teknoloji stokları arasında, Canaccord Genuity'nin hisse senedinin notunu 'satın almaya' tutturmak için indirdikten sonra google'ın ana firması Alphabet payı yüzde 0,8 oranında düştü. Komisyoncu reddi, Pittsburgh'daki Fort Pitt Capital Group'da kıdemli sermaye araştırma analisti olan Kim Forrest'a göre daha geniş bir teknoloji sektörü satışını tetikledi.

Apple hisseleri Perşembe günü yüzde 0,6 oranında gerileyerek beş günlük düşüşlerini yüzde 6,9'a çıkardı. Barclays analisti Mark Moskowitz, Apple'ın bir sonraki telefonunun satış umutları hayal kırıklığına uğratırsa, inişli çıkışlı bir yolculuk anlamına gelebilecek iPhone 6 döngüsünde en üst seviyedeki değerleme seviyelerinin yakınında olduğunu yazdı. sosyal medya şirketi Snap Inc'in hisse senetleri, halka arz fiyatlarında kapalı İlk kez 17 dolarda alıcı bulmaya başladı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık