OFPOF

Alphabet, Hackerlara Karşı Yapay Zekaya Sahip Aracını Çıkardı

-
4.7b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Alphabet, Hackerlara Karşı Yapay Zekaya Sahip Aracını Çıkardı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Alphabet, şirketlerin virüs saldırılarını tespit etmesini ve önleyebilmesini sağlayacak bir siber güvenlik şirketi olan Chronicle'ı duyurdu.

Chronicle şu anda iki hizmet sunuyor: şirketler için yeni bir güvenlik sistemi ve analiz platformunun yanı sıra 2012 yılında google tarafından edinilen bir çevrimiçi malware ve virüs tarayıcısı olan VirusTotal.

Alphabet, hizmetlerin Fortune 500 şirketlerinin birçoğu tarafından test edildiğini kaydetti.

Chronicle, şirketin moonshot grubunun bir ürünüydü, ancak şimdi Alphabet içinde bağımsız bir şirket olarak çalışacak. Daha önce Symantec'in COO'su olan Stephen Gillett ise Chronicle'ın CEO'su olarak görev yapacak.

Gillett bir blog yazısında "Güvenlik tehditleri, güvenlik ekipleri ve bütçelerinden daha hızlı bir şekilde büyüyor ve zaten çok büyük bir yetenek eksikliği var," dedi. "Tipik bir büyük organizasyonun uyguladığı düzinelerce güvenlik ürününden elde edilen verilerin çoğalması, ekiplerin tehditleri algılaması ve araştırması işlemlerini paradoksal bir şekilde zorlaştırıyor."

Blog yazısında ayrıca şöyle yazıldı: "Daha önce çok zor ve pahalı bulunan güvenlik sinyallerini yakalayıp analiz etmesini çok daha kolay, daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirerek güvenlik ekiplerinin çalışmalarının hızını ve etkisini 10 kat artırmak istiyoruz. Bu sorunu çözmek için istihbarat ve analitik platformumuzu inşa ediyoruz."

Kaynak: pymnts.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık