OFPOF

Alibaba, Yeni Satış Kanallarını Güneydoğu Asya'ya Genişletecek

-
286
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Alibaba, Yeni Satış Kanallarını Güneydoğu Asya'ya Genişletecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Alibaba, Çin dışındaki Çinli kullanıcılara hizmet etmek için servis ağını daha da genişletecek.

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group Holding Ltd, Çin'in önemli e-ticaret firmaları bölgedeki yeni kullanıcılar için rekabet ederken, Singapur, Malezya, Hong Kong ve Tayvan'da yeni satış kanalları başlatacağını açıkladı.

TmallWorld markası altındaki yeni hizmet, yurt dışındaki Çinli kullanıcıların, popüler markadan tüketiciye perakende sitesi olan Alibaba'nın Tmall hizmetinden mal satın almalarını sağlayacaklarını açıkladı. Bildiride "Alibaba lokal pazarın ihtiyaçlarına hitap eden lojistik, ödeme ve lokalizasyon desteği gibi uçtan-uca çözümler sunacak." denildi.

Alibaba Group Hindistan'da da oldukça faal durumdaydı. Bu yılın başlarında Alibaba, Paytm adlı bir Hint e-ticaret web sitesinde 170 milyon Hint rupisi (yaklaşık 9.3 milyon türk lirası) yatırım yaptı. Büyük resme göre Hintli elektronik ticaret pazarının 2020 yılına kadar 60 milyar dolar değerinde olması bekleniyor. 2016 yılında 16 milyar dolar olan pazarın yılda %45 oranında büyümesi bekleniyor.

Alibaba Group'un cloud computing kanadı olan Alibaba Cloud, önümüzdeki yıl 31 Mart'a kadar Jakarta ve Hindistan'da iki veri merkezini açacağını açıkladı. Tata Communications'ın "IZO Private Connect" hizmeti aracılığıyla Alibaba Cloud'un "ExpressConnect" ürününü bağlamak için 10 Haziran'da TATA telekomünikasyon ile ortaklık kurdu. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için büyük destek sağlayacak bilgi işlem kaynaklarını artırmak amaçlanıyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık