OFPOF

Alibaba Bir Kez Daha Satış Rekoru Kırdı

-
353
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Alibaba Bir Kez Daha Satış Rekoru Kırdı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

11.11 özel indirim günü ile birlikte Alibaba 25.4 milyar dolar kazanmayı başardı

Çinli e-ticaret devi Alibaba, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, her yıl düzenlenmeye başlayan “Singles ‘Days" satış heyecanı 25.4 milyar dolara kadar ulaştı ve geçen yılki rekorunu kırarak bir kez daha dünyanın en büyük alışveriş günü olmayı başardı.

Bir zamanlar Çin'in yalnız kalplerini kutlayan Singles Günü, Black Friday ve Cyber ​​Pazartesi günlerini amerika Birleşik Devletleri'nde bir araya getiren ve Çin tüketicileri için bir barometre görevi gören yıllık 24 saatlik alım çılgınlığı haline geldi. Cuma gece yarısı boşaltılan Alibaba'nın canlı satış cetveli geçen yıl 120.7 milyar yuan'dan yüzde 39 artışla 168.3 milyar yuan seviyesinde kaydedildi. Dolar, bu yılın Amerikan doları karşısındaki yuan gücünden dolayı daha dik seyirlerde oldu.

Olay, Cuma günü geç saatlerde Şanghay'da düzenlenen etkinlikten sonra başladı. Gece yarısına yaklaşırken, ön siparişlerin alınması ile Alibaba'nın platformlarında ilk iki dakikada bir milyon dolarlık bir satış, bir saatten biraz fazla ise 10 milyar dolarlık satış sağladı.

Alibaba'nın kurucu ortağı ve başkan yardımcısı olan Joseph Tsai, "Bu Çin için, Çin ekonomisi için büyük bir olay." dedi. "Singles Days'de alışveriş yapmak bir spordur, eğlence demektir.”

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık