OFPOF

ABD Senato Üyeleri, Amerikalılara İnternet Gözetimini Kısıtlamak İstiyor

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
ABD Senato Üyeleri, Amerikalılara İnternet Gözetimini Kısıtlamak İstiyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD senatosu, Amerikalıların kullandığı internetin üzerindeki gözetimi kısıtlamak için çalışmalara başladı.

İki partili ABD'li senato üyeleri, Çarşamba günü, ek gizlilik koruması sağlamak amacıyla Ulusal Güvenlik Ajansının garantisiz İnternet gözetim programının özelliklerini gözden geçirecek yasayı açıkladı.

Perşembe günü en kısa sürede resmen çıkarılacak olan tasarının, güvenlik ve gizlilik arasındaki denge üzerine Washington'da tartışmalar sürdüreceği görüşündeyken, her iki taraftaki bazı milletvekilleri arasında ABD hükümetinin kendi vatandaşlarını gözetlemek için çok istekli olabileceği endişeleri ortasında kaldı.

Temsilciler Meclisi Komisyonu tarafından hazırlanan yasa, sivil özgürlükler grubu tarafından Kongre'de 31 Aralık'taki sona erme tarihinden önce Dış İstihbarat Gözetim Yasası'nın 702. bölümü olarak bilinen kanun reformu için en iyi şans olarak görülüyor.

Üst düzey ABD istihbarat yetkilileri, 702. bölümü, ulusal güvenlik ve Amerikan müttefikleri için tehdit oluşturan en önemli araçlar arasında görüyor. ABD istihbarat teşkilatlarının, Birleşik Devletler dışında yaşayan yabancı şüphelilerin sayısız dijital iletişimini dinlemelerini sağlıyor.

Ancak detaylı ayrıntıları eski NSA sözleşmeli müteahhiti Edward Snowden tarafından 2013 yılında açığa çıkarılan program, ayrıca yurt dışında yaşayan yabancı bir hedefle iletişim halinde olsalar da, Amerikalıların iletişimini kazara gözetliyor. Bu iletişimler daha sonra Federal Soruşturma Bürosu tarafından bir arama emri olmadan da aranabiliyor.

Kaynak: malaysiandigest.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık