OFPOF

ABD'li Stripe, Alipay ve WeChat ile Ortak Oldu

-
262
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
ABD'li Stripe, Alipay ve WeChat ile Ortak Oldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD'de start alan Stripe, Alipay ve WeChat'la müşterilerine küresel ödemeler sağlamak için ortaklık kuruyor.

Silikon Vadisi'nin kurulum şefi sayılan Stripe, dijital ödeme sağlayıcı Alipay ve WeChat Pay ile, yüz milyonlarca Çinli tüketicinin ödemelerini kabul etmek için ve platformunu global olarak kullanan tüccarları etkinleştirmek için ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklıklar, 9 Temmuz'dan itibaren Stripe kullanan çevrimiçi tüccarların Çinli kullanıcıların Web sitelerinde Alipay ve WeChat Pay ile ödeme yapmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Stripe, entegrasyonun müşterilerin kredi kartlarının yalnızca çevrimiçi harcamaların yalnızca bir kısmını oluşturduğu Çin'in geniş tüketim pazarına girmelerine izin vererek gelirlerini artırmaya yardımcı olacağını umuyor. Alipay, büyük Çinli e-ticaret şirketi Alibaba Group Holdings'in mali ortağı olan Ant Financial'un amiral gemisi ödeme servisidir ve 520 milyondan fazla kullanıcısı vardır. WeChat Pay 600 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir eğlence ve sosyal ağ firması Tencent Holdings'in ödeme uygulamasıdır.

Stripe'nin başkanı ve kurucu ortağı John Collison, ''İnternete giren bir müşterisiyseniz, bu yeni geniş bir müşteri tabanının kilidini açtı." dedi. Ayrıca, Çinli tüketicilerin, hangi uluslararası çevrimiçi tüccarın ürünlerini ve hizmetlerini satın alabileceği konusunda genişleme seçeneği olacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık