OFPOF

AB Mahkemesi, Fransa'nın Uber Yerel Yöneticilerini Yasa Dışı Bir Taksi Hizmeti İçin Suçladı

-
267
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
AB Mahkemesi, Fransa'nın Uber Yerel Yöneticilerini Yasa Dışı Bir Taksi Hizmeti İçin Suçladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

CEO ve kurucu Travis Kalanick ile yollarını ayıran Uber bir yandan da Fransa’da kaldırılma ile karşı karşıya.

Uber, Avrupa Birliği mahkeme danışmanlarından Fransa'nın yasa dışı bir taksi hizmeti veren ABD'li binicilik firmasının yerel müdürlerini görevlendirme hakkına sahip olduğunu söylediğinde, 4 Temmuz'da Avrupa'da yeni bir gerileme yaşadı. Uber, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nda (ECJ) bir savunmacı generalin bağlayıcı olmayan görüşünü dile getirdi ve yalnızca Fransa'da durdurulan UberPOP olarak bilinen lisanssız sürücüleri kullanan bir servise uygulandığını söyledi.

Hakimler bu yıl nihai karar verecekler. Bununla birlikte, genel olarak savunucularının tavsiyelerine uyuyorlar ve yorumlar Uber'in yalnızca dijital bir platform olduğu ve bu nedenle bir nakliye firmasından daha az düzenlemeye tabi tutulduğu şeklindeki argümanını reddeden başka bir görüşten iki ay sonra geldi. Uber, geçtiğimiz ay kurucusu ve CEO'su Travis Kalanick'ten ayrılarak ABD teknoloji endüstrisinin küresel bir yıldızını vuran bir Dizi skandalla mücadele ederken, Avrupa mahkeme mücadeleleri savaşına da girmeye başlamış ve sıkıntılı günler geçiriyordu.

ECAD'dan önce yapılan son dava, Lille'deki bir Fransız mahkemesi tarafından istendi ve yasadışı taksi servislerini organize etmekle suç teşkil eden ve taksi ve şoförlü hizmetlerle ilgili 2014 tarihli bir Fransız kanunuyla ilgilendi ve müşterileri bulmak için yazılım kullanımı konusunda kısıtlamalar getirdi. Uber, bir taksi şirketi olmadığını ve iki Fransız yöneticisinin cezai para cezalarının uygulanmadığını savundu çünkü Fransız taksi yasası AB kurallarını çiğnedi ve bu sayede bloktaki dijital servislerin kısıtlamaları Brüksel'den onay almayı gerektiriyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık